Yeni Tedavisi

Human Papilloma Virüs Blog

HPV Tedavisi mümkün mü ?

HPV Tedavisi mümkün mü ?

HPV Tedavisi mümkün mü ? HPV nin tedavisi mümkün, Genital siğillerin, Ascus, Rahim ağzı kanseri, Dilde siğil, Makatda siğil, Penis siğilleri, Vajina içi lezyonlar, HPV enfeksiyonu nasıl olur? (Genital siğillerin tedavisi nedir?)

HPV virüsü HPV nin tedavisi mümkün cilt teması ve cinsel ilişki yoluyla bulaşır. En çok karşılaşılan sebepler sürtünme ve bu sırada zedelenen deridir. İlişkilerde prezervatif işleme yeteneği nacak tam koruyuculuk sağlamayacaktır. Prezervatifin kapatılması yerler yine sürtünmeye devam ederken. (Genital siğillerin tedavisi nedir?)

Genital siğillerin HPV’de genital siğil oluşumu temizlemek gözlemlenir.

Uzak partnerle bağlı korumasız ilişki açılıyor. Bu siğiller kadın ve erkek genital yerlerde görülür. Tek bir gemide ya da dağınık olarak karnabahar görünümünde siğiller vardır. Toplu iğne başı büyüklüğü olarak genellenebilir ancak 5-20 cm çaplı olabilir. Siğiller ağrısız kitlelerdir. (Genital siğillerin tedavisi nedir?)

Genital siğillerin Tek eşli olunmayan ve aktif cinsel yaşamı olan 18-25 yaşlandırarak gözlemlenir.

Kadınlarda en sık dış genital, makatındaki, vajen ve rahim ağzı çevrelerinde ortaya çıkıyor. Erkeklerde ise penis ve kasıkta görülmektedir.

Siğiller görsel olarak fark edilmeyecek boyutta da olabilir. Ancak siğil olan yerde kaşıntı, kanama, ağrı, ilişki olması kanama ya da ağrı gibi belirtiler olacak. Bu şikayetayetler varsa tedavi olunmadan partnerle ilişki yaşanmamalı ve tensel temasa dikkat edin. (Genital siğillerin tedavisi nedir?)

HPV Tedavisi

HPV’nin ortaya çıkmakta olan siğillerin tedavisinde çeşitli şekillerde mümkündür. Cerrahi olarak çıkartma, yakma, dondurma, lazer ablasyonu ya da kimyasal yollarla siğiller alınabilir. Bu yöntemlerden günümüzde en çok HPV odaklarının yakılması tedavisi kabul edilir. Yabancı dış genital bölgeedeki kandilomların tedavisi için idealdir. Tek denizliler ile tüm HPV içerisinde olan yerler yok edilebilir.

Genital siğillerin kimyasal ilaçlarla yapılan tedaviler de sonuçlanır.

Ancak ciltte tahrişe nedenleri olabilir ve tedavi süresi biraz daha uzun olacak. Hastanın tedavisinde düzenli olarak bu ilaçları uygulamalıdır.

Zaman sıkıntısı olan ya da düzenli olarak yapamayacağını düşünenler bu tedaviyi seçmemelidir. Sağlıklı deriye dokunan aşındırıcı sözcük buraları tahrip yapabilirler.

Genital siğillerin yöntemlerden birini kullanarak biriyle kalıcı olarak tedavi edilebilirler.

Ancak tedavi kesin sonuç vermez. Siğillerin yeniden tekrarlama ihtimalleri vardır. İlk bağlanma sistemi güçsüz düştüğü varsa siğil yeniden nüksedebilir. İşte bu durum HPV virüsünün halen vücutta olduğu anlamına geliyor. Zaten virüs yıllarca vücutta sessizce kalabilmektedir.

HPV BİLGİ PAYLAŞIM FORUMU

Bitkisel Ürünler Hakkında Bilgi Almak İçin Tıklayınız !

HPV HASTALIĞINDAN KURTULANLARIN TECRÜBELERİNİ PAYLAŞTIĞI ORTAK PLATFORMU ZİYARET EDİN !

Siğiller Nasıl Tedavi Edilir?

HPV Türkiye web sayfasından da geniş bilgi alabilirsiniz.

https://www.hpvturkiye.com/forum/

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir